Izbirno tekmo za ekstremni slalom dobil Marko

Savske brzice v Tacnu bi 2. maja morale gostiti tudi državno prvenstvo v ekstremnem slalomu na divjih vodah, a je predviden atraktivni dogodek odnesel previsok vodostaj Save. Najhitrejši v posamični vožnji na čas je bil kajakaš KKK Ljubljana Marko Petek. Tilen Peklaj je bil enajsti.

Namesto kvalifikacijskih voženj na čas in nato glavnega tekmovalnega dela na izpadanje, kjer bi se tekmovalci borili za naslove državnih prvakov v ekstremnem slalomu na divjih vodah, smo danes zaradi previsoke Save lahko videli le posamične vožnje na čas. Narasla Sava ni omogočala varne izvedbe voženj na izpadanje, kjer se po progi istočasno spustijo po štirje tekmovalci.

Prihodnji konec tedna bo v okviru slalomskega evropskega prvenstva v Ivrei prvič v zgodovini potekalo tudi evropsko prvenstvo v ekstremnem slalomu, zato so danes tekmovalci lovili priložnost za nastop na prvenstvu stare celine. V ekstremnem slalomu bosta torej veslala Marko Petek in drugouvrščeni Vid Kuder Marušič iz Tacna.

Fotografija: Nina Jelenc, KZS

Rezultati

Zadnje novice

V tacenskem kanalu otvoritev slalomske sezone
23.03.2025
Simon začel sezono z zmago
23.03.2025
Ob svetovnem dnevu voda čistimo Ljubljanico
18.03.2025
Anže, Simon, Ana med najboljšimi športniki Ljubljane
08.03.2025

Zadnje dejavnosti

Podpirajo nas: