3. aprila so v klubskem fitnesu pripravili letno skupščino Kajak kanu kluba Ljubljana. Za naslednji dve leti so izvolili vodstvo s predsednikom Borutom Tumo, podpredsednikom Matejem Brecljem ter člani predsedstva, nadzornega odbora in disciplinske komisije v enaki sestavi kot je klub vodila v preteklem mandatu.

Ob tem so prvič podelili nazive častnih članov, ki so postali izjemen tekmovalec in trener Srečko Masle, nekdanji predsednik Rok Svetek, ki je vodenje prevzel leta 1976 ter zbral ekipo, ki je imela nalogo izvleči klub iz krize. V tej ekipi je bil tudi tretji častni član in izjemen strateg Aleš Vest. Klub so vodili na modernejših osnovah in ga preimenovali v Kajak kanu klub Ljubljana ter potrdili značilen klubski znak – okroglega kanuista. Za enega od ciljev so si postavili, da bi najboljši tekmovalci nadaljevali šolanje na Fakulteti za šport, da bi si klub zagotovil vrhunski ter strokoven trenerski kader. Ta odločitev je imela daljnosežne posledice. Do danes je na Fakulteti za šport diplomiralo veliko članov kluba in trenerski kader je na svetovni ravni.

V klub so leta 1978 pripeljali tujega trenerja – Čeha Františka Valika, ki je dosegel resnejši odnos tekmovalcev do treninga. Začeli so trenirati tudi kajak, saj je trening kajaka v šestdesetih letih popolnoma zamrl. Vse te spremembe so vodile klub iz rezultatske krize, ki je bila presežena na svetovnem prvenstvu leta 1983 v Meranu: Srečko Masle je takrat začel zbirati najžlahtnejše medalje, sledili pa so mu številni klubski tekmovalci.

Kajak Kanu klub Ljubljana tudi danes nadaljuje z uspešnim tekmovalnim delom. S številnimi prijemi popularizirajo ta vznemirljiv šport na vodi. Klub ima 93 registriranih tekmovalcev, kar je največ med slovenskimi klubi in največ v klubski zgodovini. Uspešno deluje tudi na področjih rekreativnega veslanja, organizacije prireditev in ostalih dejavnostih za popularizacijo kajaka in kanuja na divji in mirni vodi.